Username *
Password *
Remember Me

Tego się nikt nie spodziewał

W trzecim meczu barażowym z MKS Będzin PSG Stal Nysa poległa na własnej hali 0:3. W dwóch pierwszych meczach rywalizacji o pozostanie w PlusLidze dominowała Stal Nysa wygrywając je 3:0. W trzecim pojedynku trener MKS-u Będzin dokonał trzech zmian, czym zaskoczyli trenera Daniela Plińskiego i jego siatkarzy.

Jak po meczu powiedział środkowy Stali Nysa, Maciej Zajder - byliśmy zaskoczeni, że MKS zaczął w takim składzie personalnym, ale nie byliśmy zaskoczeni tym, co będą grali. Pokazali w swojej grze dużo jakości, jednocześnie wykorzystując nasze słabości w różnych elementach.

O jakości gry Stalowców mówią wyniki pierwszego seta - 21:25 (27 min), o swojej bezradności wynik drugiego seta - 14:25 (23 min). W trzeciej odsłonie PSG Stal Nysa trochę się otrząsnęła ale w końcówce więcej szczęścia mieli goście wygrywając na przewagi 28:26 (31 min). Mecz ku zaskoczeniu kibiców zakończył się zwycięstwem MKS Będzin 3:0.

Siatkarze Stali Nysa przewidywali, że ten mecz może być najtrudniejszy, ponieważ MKS Będzin nie ma już nic do stracenia. Ale zupełnie nie spodziewali się, że ulegną gładko 0:3. W spotkaniu widoczny był brak Wassima Ben Tary, który nie grał z przyczyn osobistych.

Czwarty mecz barażów o miejsce w PlusLidze odbędzie się w najbliższy czwartek. PSG Stal Nysa będzie walczyć w Będzinie.