Remember Me

Basket Nysa coraz bliżej 1 ligi

poniedziałek 12 kwiecień, 2021
fot: IgnerHome AZS Basket Nysa fot: IgnerHome AZS Basket Nysa

IgnerHome AZS Basket Nysa zakończył rundę zasadniczą na 7 miejscu, które zapewniło utrzymanie w drugiej lidze ale co ważniejsze umożliwiło dalszą grę. Walkę o awans koszykarze rozpoczęli od meczu z Międzychodem, który do Play-off wszedł z miejsca wicelidera. Pierwszy mecz odbył się w Nysie. IgnerHome wygrał z Sokołem 89:76 i zapewnił sobie 13 punktową przewagę przed rewanżem. W Międzychodzie to gospodarz wygrał mecz ale to Nysa zaliczyła awans, ponieważ mecz zakończył się 6 punktową różnicą 90:84.

Kolejnym rywalem na drodze jest Sokół Ostrów Mazowiecka - 3 drużyna grupy B. W sobotę odbył się już pierwszy mecz. Nysa po nieudanej pierwszej połowie do szatni schodziła z 15 punktową stratą do gospodarza. Przez kolejne 10 minut faworytem do zwycięstwa był Sokół. Sytuacja jednak się zmieniła w ostatniej kwarcie. Nasza drużyna dzięki dobrej grze obronnej i skutecznym, przemyślanym ataku dogoniła rywala. Na 39 sekund przed ostatnim gwizdkiem był remis. Ostatnia akcja zakończyła się celnym rzutem na zwycięstwo za trzy punkty Jakuba Lewandowskiego.

Na tym etapie rozgrywek drużyny grają do dwóch zwycięstw. Już w nadchodzącą sobotę nyscy koszykarze mają szansę wejść do kolejnej rundy i tym samym zostać jedną z ośmiu najlepszych drużyn w kraju w rozgrywkach 2 ligi mężczyzn!